Tryckhallen i Hwitans Trädgård, Falkenberg 2020-03-06
HOLY MOLY AND THE CRACKERS
6 mars kl 21.00 i Falkenberg
Newcastle – fotboll, rugby, tung industri. Alan Shearer, Sting, Bryan Ferry, Mark Knopfler, Brian Johnson, Eric Burdon. Lägg till Holy Moly & The Crackers, som är på väg till Tryckhallen i Falkenberg.
Dags för party med Holy Moly and The Crackers! För partymusik är vad det handlar om när 6-mannabandet från Newcastle ställer sig på scen. Oavsett om de levererar pop, folk, blues eller indierock så är det med samma passion, intensitet och spelglädje! Med sångerskan Ruth Patterson i spetsen hittar Holy Moly sin musikaliska plats i världen någonstans i tomrummet mellan Gossip, Arctic Monkeys and Gogol Bordello.
Hemma i England är det alltid hårt tryck på biljetterna, den vanligaste skylten är: SOLD OUT
Support act: Rob Heron
Fredag 6 mars 2020 besöker Holy Moly and the Crackers Tryckhallen. Missa inte!
Visste ni att det från kl.18.30, serveras buffé uppe i Hwitans matsal för endast 75kr. Gäller alla som köpt förköp till kvällens konsert. Bord bokas på 0346-144 50. Välkomna!!
Biljetter:
Falkenbergs Turistbyrå och ticketmaster entré 200kr. (medl. 2020 i Granstigen Promotions 150kr.)
Information
Var: Tryckhallen i Hwitans Trädgård, Falkenberg
När: 2020-03-06 21:00
Länkar: